Wirtualna asystentka - dlaczego warto z nią współpracować?
lista korzyści

Czy korzystasz ze zmywarki? Jeśli tak, to przypomnij sobie czasy, gdy jej nie miałeś. Pewnie pomyślisz: trochę czasu zabierało zmywanie naczyń, ale nie było tak źle. Ale teraz zastanów się, czy chciałbyś wrócić do tych czasów? U mnie, już po tygodniu, nikt z domowników nie wyobrażał sobie życia bez zmywarki. Ale co wspólnego mają zmywarka i wirtualna asystentka?

Trzy najważniejsze profity współpracy z WA

Wielu właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw chciałoby zatrudnić wirtualną asystentkę, ale blokuje ich brak wiedzy na temat jej pracy.  Nie ma się co dziwić, że na pierwszy rzut oka nie widać wynikających z tego korzyści. Jest to stosunkowo nowy zawód na rynku. Co możesz wziąć pod uwagę zanim podejmiesz decyzję?

     Oszczędności.

 • Płacisz za konkretne zadania. Wirtualna asystentka pracuje tyle godzin ile trzeba, by zrealizować projekt. Zlicza swój czas pracy potrzebny na jego wykonanie. Korzysta zwykle z takich programów jak Toggl, czy WorkTime i dzięki temu dokładnie wiesz co robi i ile czasu jej to zajmuje.
 • Nie organizujesz miejsca pracy (biurko, komputer, itp) i nie wydajesz na to pieniędzy ponieważ WA pracuje zdalnie.
 • Nie ponosisz dodatkowych kosztów takich jak: badania lekarskie, szkolenia BHP, składki na ZUS…. Większość małych firm nie potrzebuje pełnoetatowego pracownika. Dużo lepszym rozwiązaniem jest osoba, która pracuje 5, 10 czy 20 godzin w miesiącu. To wystarczający czas, by zadbać o bieżące potrzeby firmy.
 •  

     Profesjonalna pomoc.

 • Wirtualne asystentki to osoby wielozadaniowe o szerokim zakresie umiejętności. Wynika to z ich profesji. Warto sprawdzić, w jakich zadaniach specjalizuje się dana asystentka, jakiego rodzaju usługi oferuje a efekcie uzyskasz  pomoc ukierunkowaną na Twój problem.
 • Współpraca z kilkoma firmami i osobami powoduje, że WA ma doświadczenie w rozwiązywaniu różnych problemów.
 • Praca z WA daje ci możliwość elastycznego wsparcia. To ważne bo przecież, gdy rozwijasz swoją działalność możesz mieć okresy, kiedy potrzebujesz większej lub mniejszej pomocy.
 •  

     Wizerunek i prestiż.

 • Jeśli wśród zadań, które wykonuje wirtualna asystentka jest dbanie o stronę internetową, tworzenie grafik w social mediach czy pisanie treści na bloga może to znacząco wpłynąć na poprawę wizerunku twojej marki w sieci. A lepszy profil to więcej klientów.
 • Wirtualna asystentka dba o organizację pracy i profesjonalny kontakt z klientami. To wpłynie na efektywność Twojego biznesu i podniesie jego prestiż na tle konkurencji.
 • Już sam fakt zatrudnienia WA może zmienić sposób postrzegania twojej firmy przez potencjalnych klientów. Właściciel, który deleguje zadania, widziany jest jako ten, który dba o rozwój i jest godny zaufania.
 •  

Wszystkie benefity, wymienione powyżej, nie uwzględniły najważniejszej rzeczy. TWOJEGO CZASU.  Powierzając część zadań wirtualnej asystentce zyskujesz wolne chwile na to by zająć się strategią i rozwojem działalności, zaplanować upragnione wakacje czy pograć z synem w piłkę!

Chcesz szybko poczuć różnicę? Tak jak to było w przypadku zmywarki? Nie zwlekaj, rozpocznij współpracę z wirtualną asystentką i (od) zyskaj swój czas!

 

Przydatne linki:

Scroll to Top